Міжнародний благодійний фонд долучився до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху

Із 6 по 12 травня в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху. Він співпав із 5-им Глобальним тижнем безпеки дорожнього руху у світі, який у цьому році присвячений темі лідерства та проходить під гаслом #SpeakUptoSaveLIVES.

 

Про мету та основні заходи, які очікуються в рамках Тижня, 06 травня під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» розповіли його постійні організатори та партнери – координатор проведення Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, Національний координатор ВООЗ МОЗ України з безпеки дорожнього руху, президент  Міжнародного благодійного фонду “Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод” Юрій Чорний, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, Голова Укртрансбезпеки України Михайло Ноняк, а також перший заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей та державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко.

 

Учасники прес-конференції підкреслили єдність України з міжнародним співтовариством у подоланні глобальної проблеми травматизму і смертності на дорогах. За минулий рік у світі внаслідок ДТП загинуло 1 млн 350 тисяч людей, кожні півтори хвилини у світі в ДТП гине людина. Невтішною, на жаль, є і українська статистика. За даними Департаменту патрульної поліції України, лише за січень-квітень 2019 року, в Україні сталося 47 тис. 445 дорожньо-транспортних пригод, із них 6 307 – із постраждалими, 822 людини загинуло, 7 804 отримали травми.

 

«Як і щороку, Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху має на меті привернути увагу державних органів та усього суспільства до проблеми травматизму та смертності на українських дорогах та пошук шляхів для її вирішення. Основною місією заходів Тижня ми вбачаємо проведення якомога ширшої інформаційно-просвітницької та превентивної роботи серед водіїв, пішоходів, дітей та молоді для розуміння ними необхідності дотримання правил дорожнього руху та впровадження культури поведінки на дорозі», – відзначив під час відкриття прес-конференції Юрій Чорний.

 

Так, він анонсував проведення впродовж Тижня вже традиційних заходів – загальнонаціональної благодійної акції зі збору крові для постраждалих внаслідок дорожньо-транспортних пригод «Здай кров – врятуй життя», Єдиного національного уроку у загальноосвітніх навчальних закладах «Безпека на дорозі – безпека життя», проведення у всіх регіонах спільно з патрульною поліцією профілактичних масових заходів, присвячених безпеці дітей на дорозі, а спільно з Міносвіти – виховних годин, вікторин, конкурсів, творчих робіт, інсценізацій, рольових і сюжетних ігор, створення відеороликів соціальної реклами, театралізованих та аматорських вистав, конкурсів малюнку на асфальті та виставок дитячих малюнків, флешмобів присвячених безпеці на дорозі. За участю засобів масової інформації – роз’яснювальна робота в місцях масових заходів щодо доцільності використання пасків безпеки, дитячих крісел, світлоповертальних елементів, дотримання правил дорожнього руху.

 

Окрім того, за його словами, в рамках Тижня пройде уже традиційний національний Форум з безпеки на транспорті, а у всіх регіонах – наради та круглі столи за участю власників транспортних засобів, автомобільних перевізників, підприємств, установ та організацій автомобільного транспорту, що здійснюють пасажирські перевезення, стосовно виконання ними вимог законодавства в частині безпеки перевезень, проходження навчання щодо володіння практичними навичками з надання домедичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод, необхідності проведення інструктажів з водіями стосовно попередження дорожньо-транспортних пригод та роз’яснювальної роботи стосовно дотримання учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху із залученням органів МВС, Національної поліції України, Укрзалізниці, МОЗ України, закладів охорони здоров’я, Укртрансбезпеки, Укравтодору, громадських організацій, страхових компаній тощо.

 

Також, за словами Юрія Чорного, вперше в цьому році в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні стартує масштабний соціальний проект «Безпечна країна», розроблений спільними зусиллями Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», Міністерства освіти України та Міністерства інформаційної політики України. В рамках цього проекту планується проведення всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді, які були б спрямовані на профілактику усіх видів насильства та травматизму в дитячих колективах, в тому числі, булінгу, а також смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

 

Перший заступник Міністра освіти та науки України Павло Хобзей висловив сподівання, що цей проект стане платформою для створення унікальної соціальної реклами заради привернення уваги суспільства до цих гострих проблем та їх вирішення. Він подякував усім за тісну та тривалу співпрацю в напрямку роботи з дітьми та молоддю, яка проводиться в рамках Тижня безпеки дорожнього руху та поза ним.

 

Важливість інформаційно-просвітницької спрямованості Тижня безпеки дорожнього руху, а також ідею проекту «Безпечна країна», відзначив державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко. За його словами, Міністерство інформаційної політики завжди підтримує такого роду соціальні кампанії, адже вони завжди апелюють до свідомості та формують саме мотиви поведінки людини як на дорозі, так і в суспільстві в цілому. «Важливо, що сьогодні формується пул співпраці і органів державної влади і та громадськості, який спільно працює і над проблемами доріг, і машин, і правосвідомості громадян», – підкреслив він.

 

Учасники прес-конференції наголосили, що безпека на дорозі – це не лише відповідальність держави та контролюючих органів, але й кожного громадянина зокрема. Ідея Глобального Тижня безпеки дорожнього руху 2019 саме і полягає в лідерстві – ним може бути кожен, хто говорить про проблеми та втілює конкретні кроки для їх вирішення. У підтримку цієї ідеї учасники закликали долучатися до заходів Тижня БДР та дотримуватися відповідальної поведінки на дорозі.

 

Довідково

 

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху проходить в країні вже п’ять років поспіль, щорічно у два етапи – навесні та восени. Усі його заходи проходять за сприяння Уряду України, Верховної ради України, органів місцевого самоврядування із залученням Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Департаменту Патрульної поліції України, інших зацікавлених відомств та організацій, представників громадськості та ЗМІ.  Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим при ДТП» постійно долучається до заходів Тижня безпеки дорожнього руху на правах співорганізатора та партнера.

За підрахунками, щороку заходами Тижня безпеки дорожнього руху в Україні охоплюється понад 20 млн громадян.