Міжнародний благодійний фонд пропагує моду на «безпечний» одяг

Просування використання світлоповертальних елементів учасниками дорожнього руху є одним з важливих напрямків діяльності Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод». Однією з ініціатив Фонду стало створення сучасного одягу з використанням світлоповертальних елементів. Ідею Фонду підтримала голова Громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» Голда Виноградська. Цього року в основу дизайну всіх колекцій лягла тема «Безпека як тренд». Яскраві покази в рамках конкурсу, що відбулись у Хмельницькому 22-23 березня, засвідчили: одяг зі світловідбивачами може бути модним, відповідно, й цікавим споживачеві. Молоді дизайнери закладів професійно-технічної освіти України створили колекції одягу, оздоблені яскравими світлоповертальними елементами, та представили їх на всеукраїнському конкурсі, співорганізатором та партнером якого є Міжнародний благодійний фонд.

 

«Стань видимим!», «Світло, що рятує життя» – це гасла Фонду, якими ми намагаємось переконати суспільство: застосування світлоповертальних елементів в одязі пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів має бути обов’язковим і закріпленим на законодавчому рівні. У більшості європейських країн, де діє ця вимога, рівень травматизму та смертності на дорогах вдалося знизити більш як в 6-8 разів. І тому ми щороку тісно співпрацюємо з дизайнерами в рамках конкурсу у напрямку розробки сучасного модного одягу зі світлоповертальними елементами. Дуже сподіваємось на якнайширше впровадження культури носіння «безпечного» одягу серед українців», – підкреслив віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Олександр Ратушняк, який був членом журі цьогорічного конкурсу.

 

Нинішній показ виявився особливо масштабним – у заході брали участь майже 40 професійно-технічних навчальних закладів з усіх регіонів України, які представили 46 колекцій одягу з обов’язковим використанням світлоповертальних елементів.

За підсумками суддівських оцінок усіх 12-ти членів журі почесне 1 місце конкурсу посіли:

  • у номінації СУЧАСНІ МОЛОДІЖНІ КОЛЕКЦІЇ – ДНЗ «Березівське ВПУ Одеського національного політехнічного університету»;
  • у номінації СУЧАСНІ СПОРТИВНІ КОЛЕКЦІЇ – «Луцький центр ПТО»;
  • у номінації СУЧАСНІ ДИТЯЧІ КОЛЕКЦІЇ – ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Вручаючи нагороди, Олександр Ратушняк передав щирі вітання переможцям, а також усім учасникам конкурсу від президента Міжнародного благодійного фонду Юрія Чорного, а також висловив особливу вдячність всім організаторам заходу. «Як член журі, хочу відзначити, що абсолютна більшість усіх представлених цьогорічних колекцій відповідали заявленій темі «Безпека як тренд» та були дійсно достойними. Я був приємно вражений майстерністю усіх учасників. Від імені Фонду маю честь привітати переможців», – резюмував він.

 

Олександр Ратушняк також взяв участь в заході «День відповідальних водіїв», де були продемонстровані нові колекції «безпечного» одягу.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» дякує натхненниці й голові Громадської спілки «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» Голді Виноградській, прекрасному дизайнеру, завдяки якій, сподіваємось, в Україні з’явиться мода на «безпечний одяг».