Освітні проєкти Фонду: навчання з домедичної допомоги для педагогів та конкурс для школярів

З 1 по 30 вересня в Україні традиційно проходить місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі», а з 13 по 19 листопада заплановано проведення ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху.

 

У рамках ініціатив, покликаних популяризувати дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах серед молоді, а також створити безпечне освітнє середовище, у травні 2023 року в Україні стартував вже VI Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт в рамках проєкту «Безпечна країна», організаторами якого є МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерство освіти і науки України.

У цьому році на конкурс організаторами винесено такі теми:

  • Молодь за безпеку дорожнього руху – безпечна поведінка пішоходів та інших учасників дорожнього руху під час використання персонального вело-, електротранспорту; правила поведінки та безбар’єрність у громадському транспорті;
  • Безпека життєдіяльності: знаємо та діємо – практичні навички поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів, надання домедичної допомоги потерпілим;
  • Моя безпечна країна: майбутнє – вільна інтерпретація власного бачення безпеки своєї країни та її майбутнього – лише І місце, спецприз.

Прийом робіт триватиме до 13 жовтня 2023 року. З вимогами та Положенням Конкурсу можна ознайомити на сайті Фонду у розділі Конкурс.

 

Також з метою підготовки та якісного проведення занять з дітьми з теми безпеки дорожнього руху, а також формування у освітян навичок домедичної допомоги, педагогічні працівники можуть підвищити кваліфікацію з даних питань за допомогою «Курсу організації діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі «Знаємо та діємо».

 

 

Курс відповідає цілям Типової програми підвищення кваліфікації для вчителів, директорів та заступників директорів, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів закладів загальної середньої освіти «Знаємо та діємо» (30 годин, 1 кредит ЄКТС), визначеної наказом МОН України № 64 від 21 січня 2022 р.

 

У 2023 році МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ВП КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України створено відповідну онлайн-платформу «ЗНАЄМО ТА ДІЄМО», де педагогічні працівники можуть самостійно засвоїти теоретичні знання з домедичної допомоги та отримати методичні матеріали для вивчення правил безпечного поводження на дорозі разом з іншими учасниками освітнього процесу.

 

Ознайомитися з деталями навчання можна на сайті Фонду у розділі ЗНАЄМО ТА ДІЄМО.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» щиро вітає школярів, студентів та усіх представників сфери освіти з початком нового навчального року та бажає плідного, ефективного, а головне, мирного та безпечного навчання.