Safety Weekend у Кривому Розі: фонд розпочинає проведення по Україні заходів-тренінгів з безпеки життєдіяльності серед дітей та молоді

19 вересня у м. Кривий Ріг за ініціативи МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» відбувся перший в рамках національного проекту «Безпечна країна» молодіжний захід-тренінг з безпеки життєдіяльності «Safety Weekend».

 

Починаючи з Кривого Рогу захід курсуватиме містами та містечками України, аби у форматі корисного дозвілля посилити знання та навички молоді щодо правил безпечної поведінки – дотримання правил дорожнього руху, носіння світлоповертальних елементів, поведінки у разі надзвичайних ситуацій та дорожньо-транспортних пригод. Також він навчатиме протидіяти таким поширеним асоціальним проявам поведінки як булінг та кібербулінг серед дітей та підлітків, боротися із забрудненням навколишнього середовища, запобігати екологічним катастрофам.

 

Захід проходить за підтримки та у співпраці з Міністерством освіти та науки України, Міністерством інфраструктури України, Державною служби України з безпеки на транспорті, підрозділами патрульної та ювенальної поліції в Україні, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Моторним (транспортним) страховим бюро України та іншими.

 

Кривий Ріг в числі перших відгукнувся прийняти естафету  проведення заходу. Міжнародний благодійний фонд висловлює щиру вдячність за сприяння Голові міста Юрію Вілкулу, представникам  органів місцевого самоврядування та громадському активу міста, партнерам Фонду в Кривому Розі  –  Главі Громадської спілки «Координаційна Рада «Кривий Ріг – рідне місто» Дмитру Степанюку та Саксаганській районній раді ветеранів міста під керівництвом Голови Ради Валентини Майстренко. За активну та безпосередню участь в роботі на локаціях, злагоджену співпрацю Фонд щиро дякує регіональним підрозділам патрульної та ювенальної поліції, 3-му Державному пожежно-рятувальному загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області, Донецькому юридичному інституту, Криворізькому державному педагогічному університету, міському медичному коледжу, регіональному офісу ПрАТ СК «ПЗУ Україна» у м. Кривий Ріг та іншим.

 

У відкритті Safety Weekend у Кривому Розі взяли участь генеральний директор директорату з безпеки на транспорті Мінінфраструктури України Антон Щелкунов, начальник управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Костянтин Мурашко, Президент МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Юрій Чорний та член Опікунської ради Фонду, полковник Іван Прохоренко, а також Глава Координаційної Ради «Кривий Ріг – рідне місто», почесний громадянин міста Дмитро Степанюк. Вони щиро привітали усіх зі стартом такого пізнавального та корисного проекту в Україні.

 

За словами Президента Фонду Юрія Чорного, важливість та необхідність знань з безпеки життєдіяльності для сучасної молоді важко переоцінити. Це те, що дійсно важливо для дорослого життя, те, що дисциплінує та профорієнтує молодь. Не менш вагомою для Кривого Рогу як солідного промислового гіганта в Україні є тематика екологічної безпеки. Він підкреслив, що Фонд напрацьовує маршрут для подальшого проведення заходу по Україні, але лише із врахуванням епідеміологічної ситуації та з дотриманням карантинних застережень.

 

Safety-містечко, що розташувалося у міському парку Богдана Хмельницького, являло собою сім тематичних локацій, де діти разом з батьками охоче пробували себе у ролі рятувальників та пожежників, регулювальників та поліцейських, дізнавалися про можливості страхування як захисту від нещасних випадків, змагалися у вправності проведення серцево-легеневої реанімації та зупинці кровотеч, приміряли продукцію зі світлоповертальним ефектом та дізнавалися як зможуть такі аксесуари захистити їх на дорозі, вчилися сортувати сміття та берегти природу від забруднюючих речовин, розпізнавати булерів та відстоювати свої права тощо. Окрім здобутих знань діти мали змогу ще й позмагатися за звання кращих учасників заходу. З більш як 200 юних криворіжан, що взяли участь в заході, 50 найбільш активних та обізнаних були відзначені дипломами та призами.

 

Усього захід відвідали більше тисячі жителів та гостей міста.

Більше фото із заходу див. у Галерії.