У закладах освіти проходить загальнонаціональний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому»

17 травня в закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти проходить традиційний єдиний урок «Безпечна дорога додому» з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Загальнонаціональний урок з безпеки дорожнього руху один із заходів, який Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти та науки України, проводить в рамках 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху.

Педагогічні працівники можуть скористатися методичним посібником «Безпечна дорога додому», а також низкою тематичних відеоматеріалів, які розробив Міжнародний благодійний фонд.

 

Більш детально ознайомитися з відеоматеріалами можна на нашому сайті у  розділі Єдиний національний урок. Також вони розміщені також на YouTube-каналі «Безпечна країна».

 

Окрім цього, навчальні матеріали з безпеки дорожнього руху поповнилися новими відео. Онлайн-урок «Безпечна дорога додому» пропонує школярам ознайомитися  правилами дорожнього руху для пішоходів та інших учасників дорожнього руху, зокрема обов’язками і правами пішоходів та пасажирів, правилами безпеки на залізничному транспорті, а також основними термінами, які мають знати пішоходи і пасажири.

 

Нагадаємо, користуватися матеріалами YouTube-каналу «Безпечна країна» можна не лише в рамках проведення тижнів безпеки дорожнього руху, а й будь-коли протягом року під час занять з основ безпеки життєдіяльності, тематичних виховних годин та інших освітніх заходів з теми безпеки дорожнього руху.

 

Матеріали орієнтовані на різні вікові категорії учнів. Їх можна транслювати дітям онлайн або ж рекомендувати до перегляду чи використовувати під час занять.  Посібник та відеоматеріали стосуються правил поведінки пішоходів на вулицях і дорогах, на залізниці, дотримання правил дорожнього руху під час користування велосипедами. Підіймають важливу тему використання світлоповертальних елементів. Також навчають основам надання домедичної допомоги у разі нещасних випадків.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» більше 10 років працює у сфері безпеки дорожнього руху України, зокрема над попередженням дорожньо-транспортної аварійності та численних людських втрат на дорогах. Ми найбільша в Україні недержавна організація, що опікується даною проблемою. Традиційно щороку Фонд долучається до організації заходів в рамках національного Тижня безпеки дорожнього руху, який є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ  для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.