Україна приєдналася до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху

17 травня в Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху. Наша держава приєдналася до світового співтовариства та проведе низку заходів в підтримку цьогорічної теми, спрямованої на безпечні вулиці і дороги та скорочення швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон.

Тиждень відкриває Друге Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН  74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року, з амбітною метою скорочення кількості смертей та травм через дорожньо-транспортні пригоди на 50% до 2030 року.

Під час прес-конференції в ІА «Укрінформ», у якій взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства інфраструктури України, Департаменту патрульної поліції України,  Державної служби України з питань безпеки на транспорті, Державного агентства інфраструктурних проєктів України та Моторного транспортного страхового бюро України, йшлося про перспективні плани держави заради досягнення цієї мети, зокрема в рамках реалізації нової державної Стратегії та Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 року.

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», який реалізує національний проєкт «Безпечна країна», щороку підтримує проведення заходів Тижня та є флагманом у проведенні низки його заходів. А саме:
  • спільно з Міністерством освіти та науки України та Моторним (транспортним) страховим бюро починає проведення уже 4-го щорічного Всеукраїнського конкурсу фото-та відеоробіт серед дітей та молоді «Безпечна країна»;
  • за сприяння МОН України проведе щорічний єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому»;
  • проведе загальнонаціональну благодійну акцію зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя».
Національний проєкт «Безпечна країна» носить інформаційно-роз’яснювальний характер та має на меті популяризацію серед громадськості, підростаючого покоління основ правильної та безпечної поведінки: на вулицях та дорогах, транспорті, у разі надзвичайних ситуацій, підтримки маломобільних груп населення, толератної поведінки з однолітками, захисту дітей, рівності прав та інших важливих безпекових напрямків. Тематика проєкту, пов’язана з безпекою дорожнього руху, є для Фонду однією з найважливіших. Щороку країна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах більше 3 тис. громадян, близько 30 тис. травмуються. Щороку внаслідок ДТП гине більше 200 дітей.

А тому Фонд продовжує напрацьовувати нові цікаві заходи, розробляти методичну літературу, створювати друковану та аудіовізульну рекламу, залучаючи для цього усі можливі ресурси, міжнародний досвід, профільні державні структури, зацікавлені громадські та комерційні організації.

Спільно з організаторами та партнерами проведення Тижня безпеки дорожнього руху в Україні Фонд запрошує долучатися до заходів, що пройдуть протягом 17-13 травня в Україні.

План заходів Тижня безпеки дорожнього руху в Україні 17-23 травня 2021р.