Уряд схвалив Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року

Кабінет Міністрів України схвалив нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року. ЇЇ метою є зниження рівня смертності та травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод як мінімум на 30% до 2024 року і на 50% до 2030 року, зменшення ступеня тяжкості наслідків ДТП для учасників дорожнього руху, зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму, впровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху.

 

Також одним із пунктів Cтратегія передбачає впровадження довготривалої масштабної кампанії, покликаної суттєво змінити рівень ставлення суспільства до безпеки руху. Варто відзначити, що саме у цьому напрямку Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» вже посилено працює протягом кількох останніх років. Ми вважаємо, що першочерговим завданням є виховання підростаючого покоління та закладення основ правильної поведінки на дорозі на рівні підсвідомості ще з юного віку. Саме тому чимало проєктів Фонду стосується молоді.

 

Наймасштабнішим проєктом Фонду є національний проєкт «Безпечна країна», у рамках якого розробляються та проводяться чимало заходів з безпеки дорожнього руху, у тому числі серед дітей та молоді. Так, одним з останніх започаткованих Фондом заходів, є «SAFETY WEEKEND» – це навчально-розважальні тренінги для молоді, учасники яких вчитимуться й удосконалюватимуть знання з безпеки життєдіяльності, у тому числі, й з безпеки дорожнього руху.

 

Яскравим проєктом Фонду також є Всеукраїнський молодіжний конкурс фото- та відеоробіт «Безпечна країна», що проходить в країні вже третій рік поспіль. Творчі роботи, що надходять на конкурс, свідчать про небайдужість юного покоління до ситуації з безпекою на дорогах і вселяють надію, що суспільство поступово ставатиме соціально відповідальним.

 

У рамках проведення щорічних загальнонаціональних тижнів безпеки дорожнього руху Фонд організовує проведення єдиного всеукраїнського уроку з безпеки дорожнього руху у закладах освіти. А також на постійній основі проводить тренінги серед дітей та підлітків з освоєння навичків надання домедичної допомоги внаслідок нещасних випадків, у т.ч. ДТП.