Уряд схвалив зміни до ПДР, які підвищують безпеку перевезення дітей в автокріслах

24 лютого 2021 року Уряд схвалив постанову КМУ «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», що підвищують безпеку пересування дітей в автокріслах і вводять європейські підходи та правила перевезень.

 

Новими змінами, у першу чергу, визначається поняття автокрісла як «дитячої утримуючої системи» (раніше – «спеціальні засоби») – обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому знаходиться, шляхом обмеження рухливості її тіла.

 

Згідно нових вимог, дитяча утримуюча система має відповідати зросту та масі дитини (використовується поки дитина не сягне зросту 145 см незалежно від віку) та використовуватися у транспортних засобах, оснащених ременями безпеки або системами кріплення дитячої утримуючої системи. Обов’язкова вимога – дитина має бути прикріплена в системі, а не просто перебувати в ній.

 

У легкових авто дитячі утримуючі системи встановлюються на сидячих місцях, окрім передніх. У випадку перевезення дітей молодше 3-річного віку допускається установка на передньому сидінні, але лише проти руху авто з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки.

 

Змінами також визначений перелік транспортних засобів, відносно яких можливим є виключення обов’язкового використання дитячих утримуючих систем, як то автобуси, карети медичної допомоги, інший спеціалізований транспорт.

 

___________________

 

Дитячі роботи, що пропагують  використання дитячих автокрісел в авто, надійшли на Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт національного проєкту «Безпечна країна» у 2020 році:

 Щоб уникнути біди, з автокріслом ти води!”

 “Автокрісло – це не розкіш, це безпека Вашої малечі”.