В Охматдиті здавали кров для дітей, що постраждали в дорожньо-транспортних пригодах

07 травня в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні відбулася щорічна загальнонаціональна благодійна акція зі збору крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя», ініціатором та організатором якої вже не перший рік є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод». Щороку до цієї акції долучається більше 180 міст по всій країні, тим самим привертаючи увагу до важливості донорства крові в цілому, а також підтримки і допомоги тим, хто постраждав у дорожньо-транспортних пригодах.

 

У національній спеціалізованій дитячій лікарні «Охматдит» акція проходить щорічно. Серед донорів крові для малечі вже традиційно представники патрульної поліції Києва та поліції охорони, журналісти, волонтери. Кажуть, здають кров кожного року і закликають інших, адже потреба в ній є постійною, а іноді й критично необхідною. На жаль, діти та підлітки є частими жертвами ДТП, причому нестільки через неуважність на вулицях та дорогах, скільки через безвідповідальну поведінку дорослих. Лише за минулий рік в аваріях загинуло близько 180 дітей, більш як 3500 тис. отримали травми різного ступеня тяжкості.

 

«Акцією «Здай кров – врятуй життя», як і багатьма іншими заходами Тижня безпеки дорожнього руху, ми привертаємо увагу до глобальної проблеми травматизму і смертності внаслідок ДТП. Цього дня ми не лише закликаємо небайдужих здавати кров для тих, хто її дійсно потребує, але й водночас бути свідомими та вживати всіх можливих заходів для зменшення жертв на дорогах», – наголосив під час спілкування з учасниками акції та представниками ЗМІ віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександр Ратушняк.