В Україні проходить загальнонаціональна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя»

Цього тижня по всій Україні у підтримку тих, хто постраждав у ДТП, небайдужі здають кров. Загальнонаціональна акція «Здай кров врятуй життя» проходить за ініціативи Міжнародного благодійного фонду  «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» двічі на рік в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Вона має на меті допомогти медикам зібрати кров, яка дійсно стане в нагоді потерпілим в ДТП, а головне, привернути увагу суспільства до проблеми травматизму в дорожньо-транспортних пригодах, високої смертності через втрату крові, браку донорської крові в Україні.

20 травня у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» у Києві для потреб хворих діток ділилися кров’ю та її компонентами наші постійні донори – працівники Національної поліції, Державної служби України з безпеки на транспорті, Служби судової охорони. Щороку вони активно долучаються до акції не лише в столиці, а й по всій країні. А ще оперативно відгукуються на прохання Фонду протягом року, якщо десь терміново виникає критична потреба в крові. Міжнародний благодійний фонд та медики висловлюють щиру вдячність кожному з них за небайдужість, готовність у будь-який момент прийти на порятунок людського життя.


Здача крові 20 травня була ще й дуже врочистою та святковою: акція співпала із Днем вишиванки в Україні. Тож проявити свій патріотизм можна було не лише повагою до національного убрання, але дійсно долучившись до важливої та доброї справи – порятувати чиєсь життя!


За підрахунками, лише цього дня в Охматдиті здали кров 81 людина, у результаті чого було зібрано майже 23 л крові, без урахування компонентів.


Цього тижня серед донорів як ніколи багато пересічних громадян. Кажуть, знають про акцію давно, розуміють важливість, роблять це завжди з доброї волі. А ще для здоров’я: адже  оновлення крові таким чином дуже корисне для організму.


Під час спілкування із журналістами директорка Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» Інна Оліфіренко нагадала, що долучитися до акції «Здай кров – врятуй життя» можна цього тижня і в інших центрах переливання крові по всій країні. Звичайно ж, попередньо з’ясувавши години забору та з урахуванням усіх заходів безпеки.


Вона подякувала усім, хто щороку долучається до акції, та закликала тих, хто має можливість за станом здоров’я, приєднуватися до когорти донорів. «Здай кров – врятуй життя» – це про здачу крові не лише в межах конкретних тижнів, а завжди. Адже потреба у донорській крові та її компонентах є постійною,  і кожна краплина крові може стати ціною чийогось життя”, – підкреслила вона.


Бути донором почесно та благородно! Рятуючи чиєсь життя, не забувайте, можливо, таким чином хтось колись врятує і ваше.