В Україні стартував соціальний проект "Безпечна країна"

За ініціативи Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» із травня 2019 року в Україні стартує масштабний соціальний проект «Безпечна країна». В рамках цього проекту Фондом спільно із Міністерством освіти і науки України та Міністерством інформаційної політики України планується проведення серед дітей та молоді Всеукраїнського конкурсу фото-та відео-робіт, спрямованих на запобігання проявів усіх видів насильства та травматизму, у тому числі булінгу, смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Відповідний меморандум сторони підписали 12 квітня 2019 року.

 

Про початок конкурсу організатори оголосили 06 травня під час прес-конференції, що відбулася в ІА «Укрінформ» з нагоди початку Тижня безпеки дорожнього руху в Україні.

 

За словами організаторів, метою конкурсу є привернення уваги суспільства до збільшення кількості фактів булінгу (цькування) в закладах освіти і кібербулінгу в мережі Інтернет та складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в Україні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП, а також виховання молодого покоління, активізація діяльності учнівської молоді щодо запобігання проявам усіх видів насильства та травматизму у закладах освіти.

 

Відповідно тематика конкурсу стосуватиметься двох напрямків:

  • «Молодь за безпеку дорожнього руху»;
  • «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти».

До участі в конкурсі запрошуються учні та вихованці закладів освіти без вікових обмежень. Надсилати роботи можна на обидві теми, при цьому дотримуючись умов конкурсу та вимог до конкурсних робіт. Це має бути вільна інтерпретація теми соціальної важливості дотримання правил безпечної поведінки суспільством. Фото- та/чи відеоробота має виглядати як соціальна реклама з тематики протидії булінгу або безпеки дорожнього руху й бути спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки у закладах освіти, на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, на популяризацію правил взаємоповаги, безпечного користування мережею Інтернет, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки в автомобілях, тощо.

 

Конкурс проводитиметься протягом травня – листопада 2019 року, з підведенням підсумків у листопаді 2019 р. Автори кращих фото- та відеоробіт будуть відзначені грамотами та цінними подарунками. Найкращі відеоролики конкурсу ляжуть в основу соціальної реклами для демонстрації на телебаченні та в мережі Інтернет.

 

Детальніше з умовами конкурсу, вимогами до конкурсних робіт та порядком подання фото- та відеоматеріалів можна ознайомитися на спеціальній сторінці конкурсу «Безпечна країна» (дивитися розділ “Конкурс” на сайті).

 

За словами Юрія Чорного, Президента Міжнародного Благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод», Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт «Безпечна країна» покликаний протидіяти дитячому травматизму та смертності на дорогах, а також усім видам дитячого насильства в закладах освіти, в сім’ї, в суспільстві. «Ці дві проблеми є надзвичайно гострими на сьогоднішній день. Лише за минулий рік в Україні в дорожньо-транспортних пригодах загинуло 176 дітей, близько 4 000 травмувалися. А з проявами насильства та булінгу, за статистикою, стикається 67% дітей. Ми сподіваємося, що цим конкурсом зможемо привернути увагу суспільства до цих страшних цифр, і зберегти дитячі життя», – підкреслив Ю. Чорний.

 

Він додав, що Міжнародний благодійний фонд вже має позитивний досвід проведення подібних заходів. Так, в минулому році, у всеукраїнському конкурсі «Молодь за безпеку дорожнього руху» взяли участь більше двох тисяч представників підростаючого покоління, надійшло більше 600 фото-та відеоробіт, кращі з яких транслювалися на телебаченні як соціальна реклама. Усі учасники отримали тоді сертифікати про участь, а переможці – грамоти, цінні призи та подарунки.