В Україні зросли штрафи за деякі порушення Правил дорожнього руху

16 лютого Верховна Рада України схвалила законопроєкт №2695, яким посилила відповідальність за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

 

Зокрема, відтепер за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння:

  • вперше: штраф 17 тисяч гривень+ позбавлення права керування ТЗ на один рік;
  • повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого;
  • двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.

Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 гривень до 1700 гривень.

 

За залишення місця ДТП – штраф збільшується з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого.

За керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, – збільшення з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права, штраф збільшено з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За втечу з місця ДТП – штраф збільшується з 255 до 3,4 тис. грн.

 

Також збільшення штрафу до 510 гривень порушникам світить за:

  • непристебнутий пасок безпеки;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.

 

Штрафні санкції зростуть також і для порушників-пішоходів: за перехід у недозволеному місці 255 гривень (зараз 51 гривня).

 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Внесені зміни до законодавства, сподіваємося, суттєво підвищать відповідальність водіїв та пішоходів на дорогах, і позитивно вплинуть на статистику з дорожньо-транспортним травматизмом в країні.