INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100, PO Box 217 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) В Україні зросли штрафи за деякі порушення Правил дорожнього руху

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

16 лютого Верховна Рада України схвалила законопроєкт №2695, яким посилила відповідальність за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

 

Зокрема, відтепер за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння:

  • вперше: штраф 17 тисяч гривень+ позбавлення права керування ТЗ на один рік;
  • повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого;
  • двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.

Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 гривень до 1700 гривень.

 

За залишення місця ДТП – штраф збільшується з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого.

За керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, – збільшення з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права, штраф збільшено з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

За втечу з місця ДТП – штраф збільшується з 255 до 3,4 тис. грн.

 

Також збільшення штрафу до 510 гривень порушникам світить за:

  • непристебнутий пасок безпеки;
  • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
  • відсутність шолома у мотоцикліста.

 

Штрафні санкції зростуть також і для порушників-пішоходів: за перехід у недозволеному місці 255 гривень (зараз 51 гривня).

 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Внесені зміни до законодавства, сподіваємося, суттєво підвищать відповідальність водіїв та пішоходів на дорогах, і позитивно вплинуть на статистику з дорожньо-транспортним травматизмом в країні.