Запрошуємо взяти участь у конкурсі фото- та відеоробіт в рамках національного проекту «Безпечна країна»!

Друзі! Раді вам повідомити, що у травні ми розпочинаємо щорічний молодіжний конкурс фото- та відеоробіт в рамках національного проекту «Безпечна країна». Його концепція та мета полягають у важливості пропаганди в суспільстві та вихованні серед підростаючого покоління норм безпечної поведінки, протидії таким явищам як порушення правил дорожнього руху, булінг, насильство, забруднення навколишнього середовища, порушення пожежної безпеки, відсутність алгоритмів дій в надзвичайних ситуаціях тощо.

Організаторами проведення конкурсу є Міністерство освіти та науки України спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України,  Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Моторним (транспортним) страховим бюро України, за підтримки Національної поліції України, Міністерства інфраструктури України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України, Асоціації міжнародних перевізників України, компанії Kvinto Plus – офіційного дистриб’ютора компаній Mobileye в Україні та інших, а також міжнародних партнерів – Всесвітнього клубу ЮНЕСКО та міжнародної організації International Action Art.

Тематика конкурсу Національний проект «Безпечна країна» набирає обертів, ми активно розширюємо спектр напрямків діяльності, пов’язаних з безпекою. А тому до двох минулорічних тем конкурсу – «Молодь за безпеку дорожнього руху» та «Протидія булінгу у закладах освіти» – додається можливість виконання ще третьої студійної відеороботи на будь-яку з тем, якими опікується проект «Безпечна країна», а це нагадаємо – безпека дорожнього руху, екологічна безпека, безпека життєдіяльності, безпека дітей. До виконання робіт за першими двома темами запрошуються учні та вихованці закладів освіти без вікових обмежень, до виконання студійної відеороботи – шкільні телестудії, аматорські продакшн-студії, творчі колективи навчальних закладів.

За першими двома темами конкурсу – «Молодь за безпеку дорожнього руху» та «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти» – фото – та/чи відеоробота має бути спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки у закладах освіти, на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, на популяризацію правил взаємоповаги, безпечного користування мережею Інтернет, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки в автомобілях, тощо.  

За третім напрямком конкурсу (колективні роботи шкільних студій) – відеоробота має виглядати як журналістський сюжет (репортаж, інтерв’ю, розповідь, інший жанр), в якому порушуються питання безпеки життєдіяльності, демонструються приклади недостатньої уваги щодо організації безпеки життєдіяльності, зокрема, організація руху на дорогах, на пішохідних переходах, небезпечні для дітей маршрути переміщення до навчальних закладів, використання транспорту в недозволених місцях, стихійні пішохідні переходи через дорогу, ігнорування сигналів світлофора, дорожніх знаків і розмітки, помилково встановлені дорожні знаки, ігнорування ременів безпеки та дитячих крісел у автівках; стихійні звалища сміття, відсутність сортування сміття, стан парків і лісових масивів в межах населених пунктів та за містом; порушення в громадських місцях правил пожежної безпеки, безвідповідальне ставлення до організації дитячих майданчиків, небезпечні місця для ігор дітей, такі, як будівництво і занедбані будівлі; випадки некоректного ставлення до дітей; організація стихійних пляжів; відсутність умов для надання домедичної допомоги тощо.

Як подати роботи

Подати фото- та відеороботи на конкурс можна в режимі онлайн, завантаживши їх на спеціальну платформу на нашому сайті у розділі Конкурс. Там же, у Положенні про конкурс, дивіться детальніше про умови конкурсу, вимоги до конкурсних робіт, порядок подання робіт та їх оцінювання тощо. Термін подання робіт – з 01 вересня до  18 жовтня 2020 року. Завантажені на платформі роботи будуть доступні для перегляду, за них можна буде проголосувати лайками.

  Підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців заплановано на листопад поточного року в рамках проведення ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. Автори кращих фото- та відеоробіт будуть відзначені грамотами та цінними подарунками. Роботи-переможці будуть продемонстровані на сайтах та в соціальних мережах організаторів, а також, можливо, на інших ресурсах в якості соціальної реклами.

Друзі, ми бажаємо вам натхнення, творчих успіхів, веселого та безпечного відпочинку під час літніх канікул. Ми будемо з нетерпінням чекати на ваші роботи та готувати подарунки.

  А щоб надихнутися новими та цікавими ідеями, рекомендуємо вам переглянути фото- та відеороботи, які надійшли на конкурс у попередні роки (архів робіт 2019 рокуархів робіт 2018 року). Переконані, ваші роботи будуть ще кращими!

  У галереї нашого сайту можете переглянути світлини та відео з народження переможців минулорічних конкурсів і самим переконатися чого варта перемога.

ТОЖ ТВОРІТЬ І ПЕРЕМАГАЙТЕ!

ЗРОБИМО РАЗОМ НАШУ КРАЇНУ БЕЗПЕЧНОЮ!