«Здай кров – врятуй життя»: в Україні здавали кров для потерпілих у ДТП

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні відбулася щорічна всеукраїнська благодійна акція «Здай кров – врятуй життя», метою якої є популяризації донорства та допомога потерпілим у ДТП.

Дорожньо-транспортний травматизм лишається основною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років. Загалом щорічно у всьому світі в результаті ДТП щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми.

 

У час повномасштабної війни в Україні кількість смертей та травмувань на дорогах, на жаль, не зменшилась, тому необхідність у донорській крові в цей непростий час стала ще критичнішою. 

 

Тому Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», традиційно долучився до національного Тижня безпеки дорожнього руху та став співорганізатором щорічної благодійної акції «Здай кров – врятуй життя», яка відбулася 17 листопада 2022 року та об’єднала представників низки органів державної влади, підприємств та організацій.

 

Зокрема, Фонд висловлює щиру подяку абсолютно усім Центрам крові по Україні, дитячій лікарні «ОХМАТДИТ», які активно відгукнулися до проведення акції, а також працівникам підрозділів Національної поліції України, патрульної поліції, поліції охорони, служби судової охорони, Укртрансбезпеки, Головного сервісного центру МВС України у всіх регіонах та усім небайдужим донорам, які упродовж цілого Тижня самовіддано здавали кров, поповнюючи необхідні запаси.

 

Тільки протягом 17 листопада у лікарні «ОХМАТДИТ», а також Київському міському центрі крові в рамках акції кров здали понад 70 людей.

 

У період воєнного стану Центри крові працюють у посиленому режимі, тож закликаємо стежити за їхніми оголошеннями і анонсами та здавати кров не лише в межах акцій, а й поза ними.

 

Нагадаємо, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждати внаслідок ДТП» в рамках спрівпраці з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ традиційно долучився до організації та участі в заходах щорічного Тижня безпеки дорожнього руху.

 

ІІ етап Тижня безпеки дорожнього руху в Україні пройшов під тематикою «Безпека на дорозі в умовах воєнного стану».

 

Зокрема, заходи Тижня стосувалися питань безпеки дітей та молоді на дорогах, актуальності носіння світлоповертальних елементів у темний час доби та умінь надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.

 

У співпраці з Міністерством освіти та науки України Фонд провів традиційний щорічний урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах, а також підсумки щорічного всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відеоробіт національного проєкту «Безпечна країна».