«Здай кров – врятуй життя»: в Україні цього тижня здають кров на потреби постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах

Цього тижня по всій Україні у підтримку тих, хто постраждав у ДТП, небайдужі здають кров. Загальнонаціональна акція «Здай кров врятуй життя» проходить за ініціативи Міжнародного благодійного фонду  «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» двічі на рік в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Вона має на меті допомогти медикам зібрати кров, яка дійсно стане в нагоді потерпілим в ДТП, а головне, привернути увагу суспільства до проблеми травматизму в дорожньо-транспортних пригодах, високої смертності через втрату крові, браку донорської крові в Україні.

 

У Києві акція «Здай кров- врятуй життя» пройшла, як і щороку, у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит». Лише за 18 листопада поділитися кров’ю та її компонентами для постраждалих в ДТП діток у цій лікарні відгукнулася рекордна у цьому році кількість бажаючих – 113 осіб. Серед них наші постійні донори – працівники майже усіх підрозділів Національної поліції України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Служби судової охорони, Сервісного центру МВС, які, до речі, завжди і охоче допомагають з донорською кров’ю у разі її нагальної потреби. Керівництво Фонду, дитячої лікарні, медики висловлюють щиру вдячність абсолютно усім, хто долучився до доброї справи. Адже враховуючи складну ситуацію на дорогах, кров для постраждалих в ДТП потрібна чи не щодня, і банк потребує постійного поповнення. Цього дня в Охматдиті у результаті акції вдалося зібрати близько 40 літрів крові та її компонентів, – відзвітувалися у лікарні.

 

Масово здають кров цього тижня і в інших центрах переливання крові по всій країні. Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» щиро дякує усім, хто долучився до акції,  та закликає до донорства не лише в межах акцій, а й поза ними – безумовно, із урахуванням усіх медичних показів до здачі крові та дотриманням протиепідемічних заходів.