«Здай кров – врятуй життя»: в Охматдиті здавали кров для дітей, постраждалих в ДТП

В рамках щорічної всеукраїнської благодійної акції «Здай кров – врятуй життя», що проходить цими днями у всіх регіонах України, в дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» сьогодні здавали кров для лікування дітей, постраждалих в дорожньо-транспортних пригодах. Ініціатором здачі крові для маленьких пацієнтів є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».

 

Традиційно до здачі крові долучилися співробітники Патрульної поліції України, Служби судової охорони України, Державної служби України з безпеки на транспорті, інші організації та небайдужі громадяни. Більшість з них – донори зі стажем, кажуть, здають кров щороку і почуваються щасливими, що можуть врятувати чиєсь життя.

 

«Кров потрібна завжди, багато дітей лікуються в нашій лікарні. Треба здавати кров, оскільки без замісної терапії компонентами крові іноді неможливо врятувати життя наших маленьких пацієнтів»,- відзначив завідувач Центру служби крові лікарні Дмитро Перетятко. Він закликав усіх, хто має бажання, змогу, а головне, відсутність протипоказань за станом здоров’я, долучатись до здачі крові незалежно від акцій.

 

Директор Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» Інна Оліфіренко нагадала, що благодійна акція «Здай кров – врятуй життя» триває в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, проте приєднатися до донорського руху можна завжди. За офіційною статистикою, з початку цього року в дорожньо-транспортних пригодах травмувалося близько 27 тис. громадян, із майже 4 тис. – діти. Вона закликала усіх, хто має таку можливість, долучатися до здачі крові як в межах акції, так і поза нею: «Поділитися кров’ю з тими, хто її потребує – проста, але надзвичайно важлива місія. Адже кожна крапля крові є ціною людського життя. Пам’ятайте, рятуючи чиєсь життя, хтось колись таким чином може врятувати і ваше!»