«Здай кров – врятуй життя»: в Україні пройшла щорічна благодійна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху, незважаючи на карантин, по всій Україні тисячі небайдужих долучилися до благодійної акції зі здачі крові для постраждалих в дорожньо-транспортних пригодах. У дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», де в столиці традиційно проходить акція, сьогодні кров здавали постійні і незамінні донори – співробітники Патрульної поліції України, Служби судової охорони України та Державної служби України з безпеки на транспорті. Вони активно відгукуються на акцію щороку, бо в числі перших стикаються з численним травматизмом та смертями на дорозі. Сьогодні за їхніми медичними масками не видно оптимістичних посмішок, але кожен знає, яку важливу місію виконує, рятуючи чиєсь життя. Кажуть, зроблять це знову і знову, і закликають інших!

 

Нині, в період карантину, банки крові як ніколи потребують поповнення,  і медики запевняють, що допомога кожного, хто має змогу здати кров, є надзвичайно цінною. Щороку в дорожньо-транспортних пригодах в Україні травмується понад 30 тис. громадян, щодня для когось з них переливання крові є критично важливим для життя.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим в ДТП», що є ініціатором акції, закликає долучатися до команди донорів та здавати кров не лише в період акцій, а й поза ними. Зробити це можна у будь-якому Центрі переливання крові з поміткою «Для постраждалих в ДТП».