INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION
«ASSISTANCE TO VICTIMS OF ROAD ACCIDENTS»
(068) 466 43 82 (044) 466 43 81 Ukraine, Kyiv, st. Velyka Vasylkivska 55-G, office 100, PO Box 217 E-mail: fond@dopomogadtp.com
(Українська) Чи бути безпеці дорожнього руху в країні?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Фінансування фонду безпеки дорожнього руху в Україні на 2022 рік під загрозою. Державні кошти, визначені затвердженою урядом України Державною програмою з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2023 року, а на 2022 рік це близько 3,2 млрд грн., що на планувалися на закупівлю камер фото- та відеофіксації порушень ПДР, інфраструктуру доріг, безпеку пасажирських та вантажоперевезень, медичне забезпечення безпеки на дорогах, інформаційно-просвітницьку роботу серед учасників дорожнього руху та інші заходи, хочуть перенаправити на потреби Укрзалізниці, а саме закупівлю нових вагонів. Таке рішення урядовців є не лише не раціональним, але й неправомірним, вважають учасники прес-конференції, що відбулася 06 жовтня в ІА «Укрінформ», – Андрій Мокан, керівник ГС «Національна рада з безпеки дорожнього руху», Ігор Діденко, радник міністра внутрішніх справ України, Павло Фролов – народний депутат України, Володимир Караваєв – адвокат, правозахисник у питаннях безпеки на дорогах, Юрій Чорний – президент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», співорганізатор проведення щорічних загальнонаціональних тижнів безпеки дорожнього руху.

 

Учасники наполягли на важливості залишити кошти у Фонді та продовженні реалізації визначених та затверджених державною Програмою завдань та заходів з безпеки дорожнього руху. Мова йде про дев’ять ключових напрямків Програми, які Україна визначила, опираючись на цілі Європейської конвенції ООН з безпеки дорожнього руху та взявши курс на досягнення спочатку вполовину, а потім і нульового рівня смертності від ДТП в Україні. Це, зокрема, удосконалення державного управління у сфері безпеки дорожнього руху, облік та аналіз статистичних даних стосовно ДТП, удосконалення дорожньої інфраструктури, забезпечення безпеки перевезень пасажирів та вантажів, забезпечення безпечної поведінки учасників дорожнього руху, здійснення заходів з реагування та управління наслідками дорожньо-транспортних пригод та покращення надання медичної допомоги постраждалим, забезпечення дотримання Правил дорожнього руху усіма його учасниками. По кожному із цих напрямів вже реалізовуються цільові заходи, які потребують фінансування, а виконавці – а це близько двадцяти профільних державних відомств та структур – зацікавлені у якісному виконанні завдань та поліпшенні стану з безпекою на дорогах в країні.

 

Окрім того, як вважають правники, щорічне стабільне перепрофілювання коштів дорожнього фонду на інші потреби, а не на поліпшення стану доріг та безпеку учасників дорожнього руху є просто злочином проти водіїв як платників податків, які цей фонд поповнюють.

 

На жаль, щороку Україна втрачає у дорожньо-транспортних пригодах більше 3,5 тис. своїх громадян та майже 2% ВВП, які йдуть на подолання наслідків ДТП. Держава ставить глобальні цілі Vizion Zero смертності на дорогах, але водночас абсурдно урізає фінансування для досягнення цих цілей. Безумовно, нові вагони потрібні, але є багато інших інструментів для залучення коштів на ці потреби, – переконані учасники прес-конференції.

 

Юрій Чорний як представник організації, яка постійно працює із проблемами постраждалих в ДТП, відзначив складність, яка сьогодні існує в державі для отримання юридичної, фінансової, медико-психологічної та іншої допомоги громадянам, які внаслідок ДТП втрачають близьких, майно, отримують травми або стають інвалідами. Механізми такої допомоги в державі є недосконалими, довготривалими, або взагалі відсутніми. І безумовно, це все потребує фінансування.

 

Загалом Ю.Чорний переконаний, що боротьба з травматизмом та смертністю на дорогах полягає не стільки у подоланні наслідків ДТП, скільки у їх попередженні. Саме цю місію і сповідує Фонд, – розповів він, – реалізуючи цілу низку проєктів, об’єднаних під назвою «Безпечна країна», які спрямовані саме на роботу з населенням – пішоходами, водіями, дітьми та молоддю. Популяризація дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорозі, носіння світлоповертальних елементів, навчання навичкам надання домедичної допомоги потерпілим, акції донорства крові для постраждалих в ДТП, всеукраїнські конкурси фото- та відеоробіт серед дітей та молоді – усі ці заходи Фонду орієнтовані на формування свідомих та відповідальних учасників дорожнього руху.

 

Також Фонд також є постійним співоорганізатором Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні. Ю. Чорний анонсував проведення чергового Тижня БДР протягом 15-21 листопада 2021 року та закликав українців долучатися.